★★★★★ 4.9 44 reviews
Price when purchased online
Free shipping Free 30-day returns
Sold and shipped by www.bofishplay.com
Price when purchased online
How do you want your item?
You get 30 days free! Choose a plan at checkout.
Shipping
Arrives May 16
Free
Pickup
Check nearby
Delivery
Not available
Free 30-day returns Details
Product details
Category
  • Dimensions: 12 in. Width x 1 in. Depth x 24 in. Height x 3 in. Trim
  • Faux wood gable vents are made from long-lasting urethane
  • Available in a variety of sizes and shapes
Size 12"W x 24"H
Color Primed Tan
Style Rustic Smooth
Material Urethane
Item Weight 5.9 ounces
Part Number GVURRT12X24DSMPR
Manufacturer Ekena Millwork
Item model number GVURRT12X24DSMPR
Batteries Required No
Product Dimensions 24 x 12 x 1 inches
Warranty Description Limited Lifetime Warranty
Item Package Quantity 1
Correction of product information
Correction Request Form
Customer ratings & reviews
4.9 out of 5
★★★★★
44 ratings | 18 reviews
How item rating is calculated
View all reviews
5 stars
89% (39)
4 stars
1% (0)
3 stars
0% (0)
2 stars
0% (0)
1 star
10% (4)